Kurs doskonałej pływalności PADI

 

Posiadanie umiejętności doskonałej pływalności podczas nurkowania w każdej chwili to jedna z najważniejszych umiejętności, która przynosi najwięcej radości nurkującym. Podczas kursu nurkowania PADI Doskonała Pływalność (PADI Peak Performance Buoyancy) poznasz zasady oraz ćwiczenia, które wpływają na doskonalenie się w tej bardzo ważnej umiejętności. Dowiesz się wszystkiego o wyważeniu i kontrolowaniu pływalności, będziesz trenował balansowanie na płetwach (fin pivot) oraz zawiśnięcie w toni (hovering), poznasz zasady prawidłowego trymu oraz nauczysz się nowych technik pływania w płetwach żabką (frog kick) i pływania do tyłu (back kick). Dzięki opanowaniu umiejętności doskonałej pływalności, zapanujesz na własnym oddechem podczas nurkowania i równocześnie zmniejszysz zużycie powietrza oraz wydłużycz czas swojego nurkowania.

 

Przebieg kursu:

 

- dwa spotkania na basenie w pełnym sprzęcie nurkowym oraz dwa nurkowania w asyście Instruktora nurkowania na wodach otwartych wraz z wykładami zasad doskonałej pływalności.

- zwiększysz swoje szanse na spotkanie i bliski kontakt z podwodą fauną i florą zminimalizujesz jednocześnie ryzyko uszkodzenia flory lub wystraszenia fauny.

- zmniejszysz zużycie powietrza podczas nurkowania przez lepszą pozycję i utrzymywanie neutralnej pływalności.

- będziesz mógł uczestniczyć w innych kursach specjalistycznych gdzie pływalność musi być już opanowana.

- zwiększysz swoje doświadczenie nurkowe.

 

Kurs Doskonałej Pływalności PADI PEAK PERFORMANCE BUOYANCY jest zaliczany do grupy specjalizacji potrzebnych do stopnia PADI Master Scuba Diver (PADI MSD):

 

- Umiejętność idealnego wyważenie w pełnym sprzęcie nurkowym.

- Nauczysz się kontrolowania swojej pływalności podczas nurkowania.

- Nauczysz się prawidłowej pracy płetwami oraz poznasz nowe techniki płyywania w płetwach: póływanie żabką (frog kick) i pływanie do tyłu w płetwach (back kick).

- Poznasz zasady prawidłowego trymu, czyli ustawienia balastu, które ma zasadnicze znaczenie w celu osiągnięcia prawidłowej pozycji pod wodą podczas płynięcia ale również w momencie zatrzymania się w toni.

- Nauczysz się zatrzymania w bezruchu w toni w pełnym sprzęcie płetwonurka.

 

Wymagania:

 

- stopień PADI Open Water Diver (PADI OWD) lub podstawowy stopień nurkowy dowolnej organizacji nurkowej,

- materiały szkoleniowe - otrzymasz w Centrum Nurkowym,

- logbook (książka nurka/rejestr nurkowań) w celu zarejestrowania nurkowań, które poświadczy Instruktor nurkowania

- dwie fotografie,

- Minimalny wiek: 10 lat,

 

Cena kursu Doskonała pływalność:

 

500 zł  grupa 2-4 osób, indywidualnie 700 zł

W cenie podręcznik, certyfikat

Dodatkowo płatne: wstęp na nurkowiska – Koparki lub Zakrzówek