PADI OWD - Kurs Open Water Diver podstawowy stopień nurkowy

 

Kurs Open Water Diver PADI (OWD) (stopień podstawowy) jest najpopularniejszym i najbardziej uznanym kursem dla początkujących nurków na świecie. Program tego kursu umożliwia opanowanie podstawowych umiejętności nurkowych, a po jego ukończeniu otrzymuje się uznawany na całym świecie wydany przez PADI certyfikat Open Water Diver PADI uprawniający do samodzielnego nurkowania do głębokości 18 metrów.

 

Wymagania wstępne na kurs Open Water Diver PADI:

Minimalny wiek: 15 lat lub 12 lat dla Junior OWD.
Umiejętność pływania w stopniu umożliwiającym przepłynięcie 200m bez płetw lub 300m w płetwach. Styl pływaki dowolny lub bezstylowo. Należy również wykazać się umiejętnością "leżenia na wodzie" przez czas 10minut.

 

Przebieg kursu Open Water Diver PADI:

 

Kurs składa się z trzech części obejmujących:

1. Pięć modułów teoretycznych (podręcznik, testy, video i wykład) około 10h

2. Pięć nurkowań na basenie w całym sprzęcie, gdzie nauczysz się podstawowych umiejętności  (5 spotkań po około 2-3h )

3. Cztery nurkowania na wodach otwartych (dwa dni po około 7h - przeważnie jeden weekend).

 

Zajęcia teoretyczne pozwolą Ci zapoznać się z podstawami niezbędnej wiedzy do bezpiecznego przebywania pod wodą. Pełen sukces osiągniesz jednak wtedy, gdy będziesz aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Ćwiczenia praktyczne odbywają się zazwyczaj na pływalni, jednak w niektórych wypadkach możliwe jest wykonanie ich, w pewnym zakresie, również na wodach otwartych (wszędzie tam, gdzie warunki akwenu odpowiadają warunkom zastanym na basenie). Zajęcia te umożliwią sprawdzenie w praktyce wiedzy teoretycznej podawanej na wykładzie, będąc jednocześnie sprawdzianem podstawowych umiejętności nurkowych.

 

Trening na wodach otwartych służy doskonaleniu wiedzy praktycznej w typowych sytuacjach, zdarzających się pod wodą. Pozwala on ocenić zdobyte umiejętności. Struktura kursu umożliwia dopasowanie go do indywidualnych umiejętności uczestnika i wyjście naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Podczas nurkowań treningowych w akwenach otwartych będziesz mógł poznać warunki nurkowania oraz środowisko podwodne okolicznych wód, w których będziesz nurkować po zakończeniu kursu.

 

Planowane jest Twoje uczestnictwo w czterech nurkowaniach z automatem oddechowym oraz w jednym ze sprzętem ABC (zależnie od potrzeb określanych przez instruktora). W czasie trwania kursu otrzymasz wszelką pomoc od instruktora prowadzącego zajęcia, żebyś mógł w pełni zrozumieć omawianą problematykę. Pamiętaj, że Twój opiekun jest profesjonalnie wykształconym instruktorem, który w każdej chwili służy pomocą i radą. Powinieneś, więc stawiać jak najwięcej pytań, otrzymując w zamian osobiste zaangażowanie z jego strony. Celem instruktora jest pomoc w wypełnieniu zadań stojących przed Tobą w czasie trwania kursu.

 

Po uzyskaniu stopnia Open Water Diver PADI uzyskasz uprawnienia do:

 

1. Nurkowania z partnerem o podobnym stopniu wyszkolenia do 18 metrów bez konieczności przebywania pod bezpośrednią lub pośrednia opieką czy nadzorem instruktora, korzystania z wszelkiego rodzaju działalności nurkowych

2. Uczestnictwo w kursie w zaawansowanym kursie nurkowym PADI Advanced Open Water Diver

3. Uczestnictwo w części kursów specjalistycznych

 

Jeżeli posiadasz już stopień podstawowy Open Water Diver, warto pomyśleć o kolejnym stopniu - Advanced Open Water Diver PADI, poszerzysz swoje umiejętności do poziomu pozwalającego nurkować do 30m, oraz poprawnie nawigować.

 

Cena kursu OWD PADI:

 

1500 zł  grupa  4-6 osób, kurs indywidualny 2000 zł

Dodatkowo opłata za wstęp na nurkowiska – Koparki lub Zakrzówek

W cenie: podręcznik, sprzęt na czas kursu (z wyjątkiem ABC), wejścia na 5 zajęć basenowych, certyfikat