o nas

Skoczowskie Centrum Nurkowania Raf-Fish powstało w 2007 roku. Jest to miejsce, które powstało z pasji i w którym chcemy zarażać innych tym, co fascynuje nas najbardziej, czyli nurkowaniem. Każdy, kto do nas przychodzi nie jest tylko klientem, ale przede wszystkim potencjalnym członkiem naszej nurkowej społeczności, z którym możemy dzielić się wrażeniami oraz fascynacją światem podwodnym. Naszym głównym celem, jest szkolenie płetwonurków rekreacyjnych w systemach szkoleniowych PADI, PSAI oraz  KDP/CMAS.

 

Ponadto, prowadzimy sklep ze sprzętem nurkowym pochodzącym od większości renomowanych producentów, takich jak Santi, Aqualung, Mares, Apeks, Xdeep, Light-For-Me, Scubatech/Tecline, Bare i wielu innych. Wszystkim klientom doradzamy w zakresie dobrania sprzętu dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

Z naszą pomocą można również ubezpieczyć się w DAN - wybierając odpowiedni dla siebie plan nurkowego ubezpieczenia.

 

W naszym skoczowskim Centrum mieści się serwis, wypożyczalnia jak również punkt napełniania butli nurkowych powietrzem, nitroksem i trimiksem.

 

Dla zainteresowanych często organizujemy wyjazdy w interesujące miejsca dla nurków takie jak Egipt, Norwegia, Austria, Niemcy, Czechy (Svobodne Heřmanice), Słowacja (Tornala) czy też Bałtyk i pobliskie nurkowiska w Polsce.

 

Rafał Raszka

Założycielem i właścicielem SCN Raf-Fish jest Rafał Raszka – instruktor w organizacji PADI, CMAS oraz PSAI. Rafał ukończył AWF a pracuje zawodowo w Państwowej Straży Pożarnej. Na swoim koncie ma już ok. 1500 nurkowań i ponad 200 przeszkolonych nowych płetwonurków, z których kilku zostało już instruktorami nurkowania. Jego pasją jest łowiectwo podwodne, które z powodzeniem realizuje na wyprawach do Norwegii, nurkowanie w chłodnych wodach mórz północnych oraz poznawanie tamtejszej fauny i flory. Najwspanialszym, jak dotąd, nurkowaniem było zanurzenie w Blue Hole pod słynnym Arch’em.

 

Z Rafałem stale współpracują: